Ana içeriğe atla


BANNER

AVM & Perakende

MARKALAR, AVM’LERDEN 5 KONUDA HASSASİYET BEKLİYOR

06.05.2020 - 13:08

Markalar AVM’lerle birlikte 11 Mayıs’tan itibaren ‘deneme açılışı’ yapmaya başlayacaklar. Geniş katılımlı açılış ise 1 Haziran’da planlanıyor. BMD Yönetim Kurulu, sürecin sağlıklı ilerleyebilmesi için önerilerini 5 başlık altında topladı. BMD, 90 gün süreyle kira talebinde bulunulmamasını, sonrasında 1 yıl boyunca ciro kirasına dönülmesini, ortak alan giderinin ciro kirası üzerinden belirlenmesini, zarar eden mağazalardan tazminatsız çıkış kolaylığı sağlanmasını ve Kısa Çalışma Ödeneği’nin Eylül sonuna kadar devam etmesini istiyor.

UFRAD BAŞKANI MUSTAFA AYDIN: MARKALARI YAŞATMAK ZORUNDAYIZ

20.04.2020 - 20:34

UFRAD Franchising Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın: “Markalar, bir ülkenin uluslararası rekabette en büyük gücüdür. Devletimizin markaları yaşatması lazım. Eğer onları öldürürsek ne yerel ne de uluslararası pazarlarda rekabet edebiliriz. Mülk sahiplerine de kira konusunda seslenmek istiyorum; lütfen markaların yaşaması için adım atın. Sizler markaları öldürürseniz, nasıl kiracı bulacaksınız? Mülk sahipleri müşterisini yaşatmak zorundadır.”

COVID-19, AVM’LERİN GELECEĞİNİ DE DEĞİŞTİRDİ

10.04.2020 - 16:05

Koronavirüs salgını günlük hayatımızda pek çok şeyi değiştirirken; sosyal mesafe, izolasyon gibi hassasiyetler geliştirmemize neden oldu. Salgın kontrol altına alınıp hayat normale döndüğünde; insanların eğlence, yeme-içme, alışveriş için sıklıkla gittikleri AVM’lerde de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

AVM'LERDE MAĞAZALARIN YÜZDE 70'İ KAPANDI

20.03.2020 - 11:07

Art arda mağaza kapatma kararı alan sektörde yerli yabancı 50’ye yakın şirket, AVM ve caddelerdeki şubelerinin kapısına kilit vurdu. AVM’lerde mağazaların yüzde 70’e yakını kapanmış oldu.

AVM'LER, KAPALI MAĞAZALARDAN KİRA ALMAYACAK

20.03.2020 - 11:06

Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu, koronavirüs salgınıyla mücadelede ekonomik istikrara destek vereceklerini bildirdi. Kapalı mağazalar için işletmelere kira faturası düzenlenmeyecek.

AYD: AVM’LER KAPATILSIN

19.03.2020 - 11:17

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD), AVM’lerin kapatılmasına yönelik tavsiye kararı aldı.

Subscribe to AVM & Perakende

arf

Yukarı