Ana içeriğe atla

medya

Başarı Öyküleri

“BAŞARININ TEMEL KURALI SABIRLA ÇALIŞMAK”

13.12.2017 - 13:49

Finans sektörünün doğal yoğunluğu yanında Vakıf Katılım’ın yeni kurulan ve henüz iki yılını doldurmayan bir katılım bankası olmasının getirdiği ekstra yoğunlukları da omuzlamış olan Vakıf Katılım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İkram Göktaş, iş hayatında başarıyı yakalamanın sırrı olarak sabırlı olmayı gösteriyor. Göktaş’a göre gençlerdeki en önemli sıkıntı da bu, her şeyin bir anda olmasını istemek… Göktaş konuya ilişkin görüşlerini şu şekilde beyan etti: “Gençlere tavsiyem çalışmanın yanında sabır ilkesinden de ödün vermemeleri. Siz doğru olduktan sonra, yanlış gördüğünüz eğriler de zamanla size uyacaktır.”

Sürdürülebilirlik, ECE kurum kültürünün bir parçası

09.11.2017 - 10:44

MÜŞTERİLERİN DEĞER ODAKLI YAKLAŞIMINA CEVAP VEREBİLECEK VE BEKLENTİLERİNİ AŞACAK ÇÖZÜMLER ÜZERİNDE ÇALIŞTIKLARINI İFADE EDEN ECE TÜRKİYE YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE CFO NURİ ŞAPKACI, “YAPTIĞIMIZ YATIRIMLARLA, SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARIYI SAĞLAMAK AMAÇLI POLİTİKALAR YÜRÜTÜYORUZ. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, ECE’NİN KURUM KÜLTÜRÜNÜN VE DEĞERLERİNİN BİR PARÇASIDIR. BİZ DE BU YOLDA ÇALIŞMAYA HER ZAMAN DEVAM EDECEĞİZ” DEDİ.

CEY GROUP YATIRIMA ODAKLANDI

09.11.2017 - 10:12

Cey Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı, 2014’ten bu yana Türkiye’de yatırımların azaldığı bir ortamda, Ceynak olarak yatırımlara devam ettiklerini söyleyerek, “Bana göre en iyi yatırım kriz dönemlerinde yapılan yatırım. Ceynak olarak artık lisanslı depoculuğa başladık. Ceyhan’da 180 bin ton, Tekirdağ’da 70 bin tonluk lisanslı depoculuk ihalelerini aldık ve hızla inşaatlara başladık. Türkiye’nin en büyük lisanslı depoculuğunu yapacağız” diyor.

“İŞİNİZİ SEVEREK YAPTIĞINIZDA BAŞARI KENDİLİĞİNDEN GELİYOR”

12.10.2017 - 09:59

Lisans eğitimini mühendis olarak tamamlamasına rağmen, esasında iktisat okumayı istediğini ve bu ilgi doğrultusunda notlarını hiç etkilemediği halde üniversite yıllarında ekstradan iktisat eğitimi aldığını ve Londra’da bu bölümde yüksek lisansını tamamladığını belirten Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Melikşah Utku’nun bankacılık sektöründeki yolculuğu 2004 yılında Albaraka Türk’te Genel Müdür Danışmanı olarak göreve getirilmesiyle başladı. Albaraka Türk’teki 13 yıllık serüvenini bizimle paylaşan Utku, Türkiye ekonomisine dair görüşlerini dile getirirken, aynı zamanda Albaraka Türk’ün gelecek dönemine ilişkin hedef ve projeleri hakkında da bilgiler verdi. 

Yatırımların sürdürülebilir olması gerekiyor

06.09.2017 - 11:07

Gerek firmaları gerekse AVM yatırımları hakkında ayrıntılar veren NTS Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Behiye Savaşkan, aynı zamanda hedefleri noktasında da bizlere bilgiler verdi. “Sektörümüz hızla büyüyor, biz bugünün değil geleceğin yatırımlarını yaratmak istiyoruz” açıklamasını yapan Savaşkan, “Hedefimiz, öncelikle portföyümüzü genişletip, yeni projeler geliştirmek; yenileme, geliştirme ve profesyonel yönetim hizmetleri konusunda tüm il ve ilçelerde başarılı yeni projelere imza atmak” dedi.

Kahramanmaraş’ın İstanbul’daki sesi...

06.09.2017 - 10:59

Beyoğlu’nda yer alan restoranlarında 30 yıldır içli köfte sattıklarını belirten Sabırtaşı Restoran sahibi Mustafa Topçuoğlu bu ayki özel konuklarımızdan… Adeta Beyoğlu’nun bir simgesi haline gelen Sabırtaşı, başta Kahramanmaraş olmak üzere Anadolu mutfağını lezzet severlere sunuyor. Samimi bir ortamın hakim olduğu restoranda satılan her içli köftenin içerisinde ise aslında bir anı var…

İŞİNİ SEVİNCE BAŞARI KAÇINILMAZ OLUYOR

20.07.2017 - 14:28

Ünal Akpınar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Akpınar, başarısının sırrını şöyle özetliyor: “Çok çalışmak, en iyisini yapmayı amaçlamak ve deneyimli ekip arkadaşları başarının anahtarını veriyor. Bir de yaptığın işi sevince, başarı kaçınılmaz oluyor. Ben her bitirdiğim işten mutluluk duyuyorum, bir şeyler üretmekten çok keyif alıyorum.”

İŞ HAYATINDA KADIN OLMAYI ZORLUK OLARAK GÖRMEDİM

10.05.2017 - 17:42

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, “İş hayatında hiçbir zaman kadın olmayı bir zorluk olarak görmedim. Başarı için  gerekli olan, iyi insan ilişkileri, kuvvetli iletişim, ekip çalışmasına yatkınlık, duygusal zeka, empati kabiliyeti gibi özellikler, kadınların en önemli özelliklerinin başında geliyor” diyor.

ÖNEMLİ OLAN KRİZDEN FIRSAT YARATMAK

10.05.2017 - 17:24

Mamabüs Catering Yönetim Kurulu Başkanı Metin Aydın, “Önemli olan krizden fırsat yaratmak ve olaylara farklı bakmak. Bunlar sihirli değnek gibi tek seferde olmuyor. Hayat size her şeyi tecrübelerle öğretiyor. Kazanmak kadar kaybetmeyi bilmek çok önemli. Mutlu çalışanlarınız olursa işinizin yolunda gitmemesi için bir neden yok. Çünkü insanlar sevdikleri işi huzurlu ortamda yaşadıklarında çalışıyor gibi düşünmüyorlar. Biz bu sinerjiyi ekibimle yakaladık” diyor.

Subscribe to Başarı Öyküleri

rize

 

Yukarı