Ana içeriğe atla

medya

Gündem

“Türkiye ve Katar ihracat hedeflerine el birliği ile ulaşacak”

09.11.2017 - 11:38

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), dış ülkelerle ticareti ve ihracatçı sayısını artırmak amacıyla, Coface’ın desteğiyle düzenlediği “İhracat Pusulası” etkinlikleri kapsamında Katar pazarındaki fırsat ve riskleri ele aldı. TİM Başkanı Büyükekşi “Katar’a ihracat bu yıl ilk dokuz ayda yüzde 30 artışla 400 milyon dolara yaklaştı. İki ülke ticaret potansiyelini ortaya çıkarmak için yakında Katar’a gideceğiz. Türkiye 2023, Katar da 2030 vizyonuna elbirliği ile ulaşacak” dedi. 

Aile şirketleri, yıkıcı inovasyon ortamında çıkış yolunu nasıl bulacak?

12.10.2017 - 10:31

Türkiye’de 30 yıldır faaliyetlerini sürdüren Deloıtte’un, Aile Şirketleri uzmanları tarafından yıllık olarak hazırlanan Gelecek Kuşak Aile Şirketleri Araştırması yayımlandı. 21 ülkeden aile şirketlerinde aktif görev alan 268 aile üyesi ile yüz yüze yapılan görüşmeler doğrultusunda hazırlanan rapor, yıkıcı inovasyon ortamında aile şirketleri için bir yol haritası olma niteliği taşıyor.

Rönesans, Hollanda’nın “iki yakası”nı bir araya getiriyor

11.10.2017 - 12:06

Rönesans, Türkiye’de sağlık alanında elde ettiği PPP deneyimini Avrupa’ya taşıyor. Geçen yıl satın aldığı Ballast Nedam ile birlikte Rönesans, Hollanda Rotterdam’da yaklaşık 1 milyar euro tutarında, yol ve tünellerden oluşan PPP projesine imza atmaya hazırlanıyor.

Anaokulundan üniversiteye okul kültürdür…

06.09.2017 - 09:56

Kültür Koleji’nin 57 yıllık birikimiyle, bilimsel temelli eğitim yaklaşımı, özgün eğitim programı, güçlü kadro ve donanımı ile erken çocukluk eğitiminde öncü rol üstlendiğini belirten İstanbul Kültür Eğitim Kurumları Okullar Koordinatörü Biriz Kutoğlu sadece akademik başarıya değil, yaşam başarısına da odaklanarak, toplumda fark yaratacak ve fark edilecek bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

2017-2018 eğitim yılına 17 yeni kampüs…

06.09.2017 - 09:54

Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Anadolu Fen Lisesi ve Anadolu Sağlık Meslek Liseleriyle çağdaş ve modern eğitim ortamlarında en son teknolojileri kullanarak öğrencilerine dünya standartlarında eğitim imkanları sunan Mektebim, teknolojik alt ve üst yapısı, kalıcı öğrenmeye uygun fiziki ortamları, yabancı dil eğitimi ve özgün eğitim modelleriyle fark yaratıyor.

Bilişim Medyası Derneği’nden Bahçeşehir Koleji’ne ödül

06.09.2017 - 09:52

Tabletli eğitimde, Robotik ve Kodlama dersleriyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Bahçeşehir Koleji Bilişim Medyası Derneği tarafından “En İyi Tabletli Eğitim&Kodlama ve Robotik” ödülüne layık görüldü. Bilişim Medyası Derneği Başkanı Musa Savaş’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek ödül töreninde Bahçeşehir Koleji’ne ödül Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan tarafından verildi.

Subscribe to Gündem

rize

 

Yukarı