Ana içeriğe atla


BANNER

İş Dünyası

VESTEL, HİJYEN ÜRÜNLERİYLE ÖNE ÇIKACAK

21.05.2020 - 11:51

Salgında esnek ve hızlı kararlar alan Vestel, ihracatta sipariş ve satış iptalleri yaşamadı. Vestel CEO’su Turan Erdoğan, önümüzdeki süreçte gün ışığı teknolojisine sahip yeni ürünler sunmaya devam edeceklerini söyledi.

MÜSİAD SALGIN SONRASI ÜRETİM HAMLESİ İÇİN KOLLARI SIVADI

16.05.2020 - 11:39

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 2019 yılı Aralık ayında Çin’in Wuhan eyaletinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Koranavirüs (Covid-19) pandemisinin etkilerini bertaraf edebilmek amacıyla “üretim-ticaret-yatırım” üçgeninde üretim hamlesi başlattı.

KOÇ TOPLULUĞU'NDA KORONAVİRÜS SEFERBERLİĞİ

15.05.2020 - 19:33

Koronavirüs salgını ile mücadele sürecinde Koç Holding’in liderliğinde hiç zaman kaybetmeden harekete geçen Koç Topluluğu Şirketleri sağlık ekipmanları üretimini başarıyla gerçekleştirdi.

İŞTE NORMALLEŞMENİN İŞVERENE FATURASI

15.05.2020 - 09:31

Koronavirüs sonrası üretimin kuralları da değişiyor. Kapılarını yeniden üretime açan fabrikaların ‘kontrollü dönemde’ çalışan başına günde ortalama 4 maske ve 2 eldiven, 10 günde bir siperlik kullanması gerekecek. Havalandırma sistemlerine UV filtreleri, izolasyon odaları, servis sayılarının artırılması da yapılması gereken yatırımlar arasında bulunuyor. Tüm bunlar bin kişilik bir tesiste yıllık ortalama 31.9 milyon TL’lik ek yatırım ve harcamayı beraberinde getirecek.

KADIN GİRİŞİMCİLER GÜÇLENDİKÇE EKONOMİ İYİLEŞECEK

14.05.2020 - 18:43

Kadın girişimciler, koronavirüs salgını sürecinde yaşadıkları deneyimlerini birbirine aktarmak ve fikir alışverişinde bulunmak için düzenlenen video konferansla bir araya geldi. Birbirinden güç alan girişimci kadınlar, dayanışma içerisinde bu süreci atlatacaklarını vurguladı.

Subscribe to İş Dünyası

arf

Yukarı