Ana içeriğe atla

medya

İş Dünyası

Müşterinin beklentisini aşan tercüme hizmeti

08.11.2017 - 15:19

Keyhan Tercüme Şirket Müdürü Hüseyin Çelik, dil yetenekleri kanıtlanmış kadroları ve teknik verimlilikleriyle müşteriler için çeviri ve dil bağlamında ele alınan tüm konularda küresel bir hizmet sunucu haline geldiklerini ifade etti.

MÜSİAD Perakende ve Pazarlama Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldı

07.11.2017 - 18:14

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle, MÜSİAD Perakende ve Pazarlama Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘tematik okul’ oldu. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, lisenin öğrencilere sağladığı imkanlar ve meslek liselerinde ulaşmak istenilen kalite açısından umut verici olduğunu söyledi.

Cemile-Resul Kalko Anadolu Lisesi'nin temeli Kars’ta atıldı

23.10.2017 - 11:36

Mektebim Kurucusu Ümit Kalko tarafından kurulan Ümit Kalko Vakfı, ilk yatırımını Kars’ta devlete bağışladığı okul projesi ile gerçekleştirecek. Ümit Kalko tarafından “vatanıma olan borcumu ödüyorum. Buna bağış demek yanlış olur” sözleriyle ile getirdiği ve temel atma töreni gerçekleştirilen Cemile-Resul Kalko Anadolu Lisesi 22 derslikten oluşacak. 

İş dünyası büyümeden memnun

12.10.2017 - 11:43

İş dünyası örgütlerinin temsilcileri, Türkiye ekonomisinin bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 5,1 ile beklentilere yakın büyümesini memnuniyetle karşıladı.

Türkiye’nin en büyük 158. sanayi kuruluşundan 18 milyon TL’lik yatırım

12.10.2017 - 11:41

26 yılda 2 bin 300 kat büyüdüklerini ve bu kapasiteyle dünyanın en büyük çipura ve levrek üreticisi haline geldiklerini belirten Kılıç Deniz Ürünleri İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan, Kılıç Deniz olarak Temmuz ayında Umman’a uçakla 1.2 milyon adet yavru çipura balığı ihracatı gerçekleştirdiklerini, aynı zamanda geçtiğimiz ay 18 milyon TL’lik yatırımla Dominik tesislerini kurduklarını dile getirdi.

Alüminyum folyoda Avrupa’nın ilk 3 üreticisinden biri

12.10.2017 - 11:36

Küresel pazarlarda söz sahibi bir oyuncu olma hedefiyle önemli kararlara imza attıklarını belirten Assan Alüminyum Genel Müdürü Göksal Güngör, kapasitelerini artırmak üzere yeni yatırımları hayata geçirmeye devam ettiklerini, bu doğrultuda Dilovası’nda iki yeni döküm hattını devreye aldıklarını belirttiler.

57 ülkeye sunulan geniş ürün yelpazesi…

12.10.2017 - 11:32

Gelişen teknoloji ve büyüme anlayışıyla her yıl üretimlerini artırarak daima en iyiyi üretmek için çalıştıklarını belirten Seramiksan Pazarlama Müdürü Gül Sağır Aydın, geniş ürün yelpazelerini 57 ülkeye ihraç ettiklerini ve artan kapasiteleri ile her geçen yıl satış kanallarını artırdıklarını dile getirdi.

En önemli sorumluluk istihdam…

12.10.2017 - 11:19

Türkiye’de aşçılık eğitiminin yaygınlaştırılmasına ve eğitim kalitesinin artırılmasına destek olduklarını ifade eden Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi CEO’su Ahmet Zeytinoğlu, öğrencilere staj olanağı sunmalarının yanında, başarılı öğrencilerin yüzde 20’sini Sodexo Entegre bünyesine katarak istihdam ettikleri hakkında bilgi verdi.

Subscribe to İş Dünyası

rize

 

Yukarı