Ana içeriğe atla

rize

İş Dünyası

Aynılaştırmak politikası bu yüzyılda işlemiyor

06.09.2017 - 11:43

“Google gibi şirketinizdeki uygulamaların dünyaca hayranlıkla izlenmesini istemez misiniz?“ diye sorduğumuzda hiç kuşkusuz “Tabii ki isteriz” yanıtı alırız herhalde… Peki, Google gibi başarılı olmak ya da mutlu çalışanlar var etmek için şirketler neler yapmalı? NLP Uzmanı Burcu Polatdemir tüm bu sorularımızın yanıtını gerçekleştirmiş olduğumuz röportajda vererek, firmalara önerilerde bulundu.

NASIL DÜNYA MARKASI YARATABİLİRİZ?

06.09.2017 - 11:42

Tüm dünya markalarının öncelikle kendi toplumları tarafından desteklendiğini dile getiren Türk Teşvik Derneği Başkanı Harun Altunbaş,  “O sebeple markalarımız toplumun desteğini almak için yurt dışı çalışmalarını ülke toplumuyla daha çok ve doğru paylaşmalı” dedi. 

TÜRKİYE’NİN SANAYİ GÜÇLERİ

06.09.2017 - 11:41

Kapsamlı planlar dahilinde elektrik, su, doğalgaz… vs altyapı hizmetlerinin sağlandığı arazi parçalarının beraberce yararlanabilecekleri diğer hizmetlerle birlikte girişimcilerin yararına sunulduğu OSB’lerin ülke ekonomisine sağladığı katma değeri ve bu organizasyona dahil olmanın avantajlarını Eylül sayımızda ele alarak, ülkemizin önemli sanayi güçleri OSB’lerden konuya ilişkin görüşler elde ettik.

Planlı kalkınmanın önemli unsurları

06.09.2017 - 11:40

Türkiye’de bugüne kadar kurulan 300 OSB’de, 50 bini aşkın parselde üretime geçildiğini belirten ve şu ana kadar yaklaşık 1 milyon 700 bin kişinin istihdam edildiğini aktaran Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, boş parselleri de en kısa sürede üretime katmayı amaçladıklarını, böylece yaratılan istihdamın 2 milyon 200 bin kişiye ulaşmasını beklediklerini bildirdi.

“OSB’ler Türkiye’nin üreten gücü oldu”

06.09.2017 - 11:38

Türkiye’nin üreten gücü OSB’ler 56. yılında. İlk olarak 1961 yılında Bursa’da başlayan Türkiye’nin OSB serüveni yaklaşık yarım asırlık sürede ülkenin en başarılı olduğu üretim rejimi haline geldi. Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükcü, ‘Türkiye’nin Üreten Gücü’ olarak nitelediği OSB’lerin ülke ekonomisine katkısının artarak devam edeceğini söyledi.

Kayseri’ye yeni bir uluslararası fuar ve kongre merkezi geliyor…

06.09.2017 - 11:37

Kayseri’de yıllar önce yapılan, ancak günümüz ihtiyaçlarına cevap vermekten uzak olan bir fuar alanının bulunduğunu belirten Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, gelen talepler, yapılan anket sonuçları ve hazırlanan fizibilite etüdüne göre yeni bir fuar alanının inşasına karar verildiğini dile getirdi.

Üreten güç OSB’lere Türkiye ekonomisinde önemli görevler düşüyor

06.09.2017 - 11:34

“Ekonomik yapının gelişmesinin ancak planlı bir ekonominin hayata geçirilmesi ile mümkün olacağı kanaatindeyim” açıklamasını yapan Kütahya Gediz OSB Başkanı İbrahim Başol, OSB’lerin daha düzenli bir ekonomik yapının, sanayileşme ve üretim sürecinin oluşturulması açısından oldukça uygun alanlar olduğunun altını çizdi.

Düzenli sanayileşme OSB’ler ile mümkün oluyor

06.09.2017 - 11:32

OSB’lerin ekonomik kalkınmanın ve sürekliliğin sağlanmasında önemli bir rolü olduğunu söyleyen Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, OSB’ye dair yeni yatırımlarından da söz etti.

Değişimin yöneticisi değil, yaratıcısı!

06.09.2017 - 10:43

37 yıl önce küçük bir atölyede temelleri atılan İnoksan, bugün 20 bin metrekare kapalı alanda üretim yapan son teknoloji ile donanmış bir endüstri üssüne dönüştü. İnoksan, bugün üretiminin yüzde 30’unu 80’den fazla ülkeye ihraç ediyor ve dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Subscribe to İş Dünyası

rize

 

Yukarı