Ana içeriğe atla

autorola

KADIN ELİ DEĞEN BİR EKONOMİ DAHA DA GÜÇLÜ OLUR

16.10.2020 - 09:26

Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, kadın girişimcilere yönelik 2017 yılında “Kadın Girişimcilere Teknoloji Gücü” pragramını başlattıklarını söyledi. “Bu programla birlikte iş ortaklarımız arasındaki kadın girişimcilerin oranı yüzde 25’e yükseldi.” diyen Emirdağ, "Kadın eli değen bir ekonominin ve ülkenin daha güçlü olacağına inanıyoruz." ifadesini kullandı.

Yaşamın her alanında, kadınların varlığını önemseyen Hepsiburada, 2017 yılında “Kadın Girişimcilere Teknoloji Gücü” pragramını başlattı. Bu programla birlikte Hepsiburada’nın iş ortakları arasındaki kadın girişimcilerin oranı yüzde 25’e yükseldi. Covid-19 pandemi döneminde, artan e-ticaret talebiyle birlikte kadın girişimcilerin de işlerini e-ticarete taşımaya devam ettiğini belirten Emirdağ, “2020 Mart-Haziran döneminde programa başvuran ve mağazalarını açan kadın girişimci sayısında yüzde 140’a varan artış gözlemledik. Hepsiburada’da her gün daha fazla kadın girişimcinin işini e-ticarete taşımasından veya e-ticarette işini kurmasından büyük mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.

5 BİN KİŞİLİK EK İSTİHDAM

İstihdama ve diğer sektörlere verdikleri desteğe de temas eden Murat Emirdağ, şunları kaydetti: “Gebze Akıllı Operasyon Merkezimiz, Hepsijet Lojistik ve Hepsiexpress birimlerimizde görevlendirmek üzere 2020 sonuna kadar 5 bin kişilik bir ek istihdam sağlayarak, ülkemizin istihdam ve ekonomisine katkımızı perçinleyecek ek istihdam planımızı açıkladık. Tekstil perakendecileri ve markalarına destek olmak amacıyla Perakende Dayanışma Hareketi’ni hayata geçirdik. Bu kapsamda BMD üyesi markalara verdiğimiz ekstra ticari teşviklerin yanı sıra, pazarlama, e-ihracat, lojistik ve teknoloji alanlarında destekler sunmaya başladık.”

autorola

Yukarı