Ana içeriğe atla

medya

Finans

Hem alıcıya hem de tedarikçiye avantaj sağlayan sistem

19.01.2018 - 10:28

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, Tedarikçi Finansmanı Uygulamasının hem alıcı hem de tedarikçi firmalara gerek finansman, gerek rekabet, gerek operasyonel kolaylık gerekse verimlilik noktasında çeşitli avantajlar sunduğundan bahsetti.

E-fatura karşılığında kredi!

19.01.2018 - 10:27

“Ödemelerin bankamıza yapılması konusunda ana firmayla anlaşması durumunda, tedarikçilere e-fatura karşılığı kredi kullandırabiliyoruz” diyen QNB Finansbank Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ömür Tan, “Ayrıca bu ürünü sübvanse ederek cazip faiz oranları ile destekliyor, e-fatura karşılığı kredi ürünümüzün tedarikçi finansmanı alanında önemli bir yeri olacağına inanıyoruz” dedi.

Operasyonel maliyet ve riskler düşüyor

19.01.2018 - 10:22

Hem alıcılara hem de tedarikçilere büyük kolaylık sağlayan tedarikçi finansmanının özellikle FKB Tedarik Zinciri Finansmanı IT Platformu’nun devreye girmesiyle birlikte hız kazanacağını düşünen Yapı Kredi Faktoring Genel Müdürü Bozkurt Çöteli, bu platformun hem operasyonel maliyeti hem de operasyonel riski düşürmesini beklediklerini dile getirdi. Çöteli, ayrıca platformun fiyatlamaları hem ana firma hem de tedarikçiler açısından daha uygun kılacağından söz etti. 

Hedef dijital dönüşüm…

13.12.2017 - 13:57

Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, Akbank olarak mobil kullanımında liderlik hedeflediklerini ve bunun için çalışmalara kesintisiz devam ettiklerini belirtti.  

Yük ve maliyetler azalıyor, verimlilik artıyor

13.12.2017 - 13:55

Yapı Kredi olarak KOBİ bankacılığında “Hizmette Sınır Yoktur” yaklaşımıyla hareket ettiklerinden bahseden Yapı Kredi Grup Direktörü Serkan Ülgen, çalışmalarını KOBİ’ler için değer yaratmak ve gelişmelerini desteklemek amacıyla gerçekleştirdiklerinden söz etti.

Katılım Bankacılığında bir ilk: fonlu çek uygulaması

13.12.2017 - 13:54

KOBİ’lerin ödemeleri ve tahsilatları için hızlı ve güvenli pek çok çözüm sunduklarını belirten Türkiye Finans Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Murat Akşam, katılım bankacılığında bir ilk olan fonlu çek uygulaması hakkında bilgi verdi.

Subscribe to Finans

rize

 

Yukarı