Ana içeriğe atla


BANNER

BÜYÜMEYE YELKEN AÇMIŞ KOBİ'LERE DENİZLEASING

16.09.2019 - 15:43

DENİZBANK FİNANSAL HİZMETLER GRUBU ŞİRKETİ GENEL MÜDÜRÜ KAHRAMAN GÜNAYDIN: “22 YILLIK SEKTÖR TECRÜBEMİZ BOYUNCA, UZMANLAŞMIŞ KADROMUZ İLE BİRLİKTE ATTIĞIMIZ HER ADIMDA KOBİ’LERİN İHTİYAÇLARINI EN HIZLI ŞEKİLDE KARŞILAYACAK ÇÖZÜMLER OLUŞTURMAYA ODAKLANDIK.”

Leasing’in iş hacmi içinde KOBİ'lerdeki yeri nedir ve leasing KOBİ’lere ne sağlar?
Bir DenizBank Finansal Hizmetler Grubu şirketi olarak sektördeki ilk günümüzden bugüne, “Büyümeye yelken açmış KOBİ'lere DenizLeasing” mottosunu benimseyerek ilerledik. Bu nedenle 22 yıllık sektör tecrübemiz boyunca, uzmanlaşmış kadromuz ile birlikte attığımız her adımda KOBİ’lerin ihtiyaçlarını en hızlı şekilde karşılayacak çözümler oluşturmaya odaklandık. 
Mevcut müşteri portföyümüzün ve yeni müşterilerimizin büyük bir kısmını KOBİ’ler oluşturuyor. Gerçekleştirdiğimiz her yeni leasing işlemi ile birlikte KOBİ’lerin her türlü yatırımının orta ve uzun vadelerde finanse edilmesini sağlıyoruz. Bu kapsamda, büyüklüğü fark etmeksizin tüm işletmelere, ödeme süresince sabit kira ve istenilen para birimi ile geri ödeme imkânı ile nakit akışlarına uygun planlar sunuyoruz. Böylece KOBİ’ler ekonomik dalgalanmalardan ve finans piyasasındaki değişikliklerden etkilenmeden yatırımlarını gerçekleştirebiliyorlar. 

KOBİ’lere özel avantajlı leasing paketlerinizden bahseder misiniz?
2011 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren kararname ile birlikte belirlenen makine/ekipman gruplarının KDV’si yüzde 1’e düşmüştü. Avantajlı paketlerimizin önemli bir kısmını KOBİ’lere uygun İş Makineleri, Tekstil Makineleri, Metal İşleme Makineleri, Gıda İşleme Makineleri gibi yüzde 1 KDV’li ekipmanlar oluşturuyor. Üstelik Mayıs 2018’de yürürlüğe giren Kambiyo Mevzuatı’ndaki 32 sayılı Karar’a ilişkin olarak, müşterilerimiz döviz geliri olsun olmasın, KDV’si yüzde 1 olan yeni tüm makine ve teçhizat yatırımlarını döviz kullanım ile kiralayabiliyorlar.
Operasyonel kiralama açısından baktığımızda DenizLeasing olarak, hizmet standardımız ile araç filosunun yönetimi konusunda KOBİ’lere satın almayı da kapsayan komple bir çözüm hizmeti sunuyoruz. Bu sayede firmalar, finansal kiralama ile araç sahibi olurken dilerlerse aynı zamanda Filo Yönetim Hizmet Paketi ile operasyonel kiralamanın avantajlarından da faydalanma imkânı buluyorlar.

KOBİ’ler neden leasing paketlerini tercih etmeli?
DenizLeasing olarak sunduğumuz paketlerden yararlanarak KOBİ’ler, kredi limitleri etkilenmeden yatırımlarını finanse edebiliyor, bu şekilde limitlerini farklı ihtiyaçları için kullanabilme imkânına sahip oluyorlar. Buna ek olarak, yatırımın finansmanı leasing ile karşılanacağından sermaye yeterliliği ve likidite ile ilgili rasyoları etkilenmiyor. İş yükü yaratan tüm operasyonel süreçler şirketimiz tarafından gerçekleştirildiği için müşterilerimiz zamanlarını istedikleri gibi yönetebiliyor ve takip gerektiren işlemler için iş gücü kaybı yaşamıyorlar. Konusunda uzman kadromuz, KOBİ’lerin her türlü leasing işlemi için danışmanlık hizmeti vererek, müşterilerimizin doğru yatırımlar yapmasını sağlıyor.

arf

Yukarı