Ana içeriğe atla

medya

Sağlık

Sağlık hizmetlerini dönüştürecek 10 teknoloji

19.01.2018 - 10:46

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY, genombilimden, teletıp ve 3D biyobaskıya sağlık hizmetlerini dönüştürecek ve dünya genelinde insanları daha sağlıklı kılacak 10 yeni teknolojiyi mercek altına aldı.

Sağlığımızı korumak için bilinçli olmalıyız!

18.01.2018 - 17:26

Güzellik salonlarında tüm tıbbi müdahalelerin uygulanmasının ve lazer epilasyon yapılmasının yasalarımıza göre yasak olduğunu belirten Türk Dermatoloji Derneği Başkanı Doç. Dr. Güneş Gür Aksoy, bu konuda denetlemelerin yapıldığını ancak burada en büyük görevin halka düştüğünü söyledi.

Uygun ve düzenli tedavi ile hastalıksız dönem geçirmek mümkün!

18.01.2018 - 17:25

Cildimizi değiştiremediğimiz için sedef ve egzama gibi birçok cilt hastalığının tekrar oluşabileceğinden söz eden Acıbadem International Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Hülya Sağlam, uygun ve düzenli tedavi sayesinde hastalıksız dönem geçirmenin mümkün olabileceğini dile getirdi.

Ordu’nun ilk ve tek radyoterapi merkezi

18.01.2018 - 17:23

Onkoloji ve onkolojinin alt branşları, ülkemizde en sık görülen kanser türleri ve kanser hastalığının tedavisine yönelik bilgi veren Ada Onkoloji Hastanesi Yrd. Doç. Dr. Erkan Göcen, aynı zamanda merkezin uyguladığı sosyal hastanecilik faaliyetleri hakkında da bizleri bilgilendirdi.

Sedef hastalığı çözümsüz değil!

18.01.2018 - 17:21

Cilt yüzeyinde, hafif kırmızı pullanma ve sedefi beyaz kabuklanma gösteren lezyonların varlığına “Sedef Hastalığı” denir. Bu belirtilerin 1-2 milimetreden 10-20 santimetreye kadar büyüklükte, çok değişik şekillerde, bir veya daha fazla sayıda olabildiğini söyleyen Medical Park Ordu Hastanesi Deri ve Zührevi (Cildiye) Hastalıklar Uzmanı Dr. Kemal Tekeş, sedef hastalığının belirtileri ve tedavi yöntemlerinden bahsetti.

Kanserde büyük gelişmeler kaydediliyor

13.12.2017 - 12:23

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Bilici, dünyada her yıl 10 milyon kişide görülen kanser vakası hakkında bilgiler verdi. Kanserin neden ve belirtileri hakkında açıklamalarda bulunan Bilici, aynı zamanda kanser tedavilerinden ve tedavilerin başarı oranlarından bahsetti.

Subscribe to Sağlık

rize

 

Yukarı