Ana içeriğe atla

medya

Sağlık

Burun estetiği ameliyatlarında doğru bilinen yanlışlar

15.11.2017 - 11:21

Burun estetiği, ülkemizde ve dünyada en sık yapılan ameliyatlardan birisi. Halk arasında, bu ameliyat ile ilgili adeta şehir efsanelerine dönüşen birçok kafa karışıklığı da mevcut.

Yıllardır burun estetiği ameliyatları yapan Burun Estetiği Cerrahisi Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, “Bu ameliyatı planlanırken, mutlaka burun fonksiyonları dikkate alınmalıdır. Çünkü bu ameliyatın başarısında, hem burun fonksiyonlarının iyileştirilmesi, hem burun estetiği esastır” diyor.

Burun estetiği ameliyatlarında doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi veren Burun Estetiği Cerrahisi Doç. Dr. Seçkin Ulusoy, şunları söyledi:

Organ bağışı ile hastalara umut olun

08.11.2017 - 15:16

Türkiye Organ Nakli Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Gamze Yıldırım, organ naklinin önemine dikkat çekerek, “Organ bağışı konusunda toplumu bilinçlendirmek hepimizin en öncelikli görevi ve hedefi olmalıdır. Bu anlamda sivil toplum kuruluşlarına, meslek odalarına, hekimlere, din adamlarına ve özellikle medyaya çok büyük görevler düşüyor” dedi.

“YAPTIĞIMIZ NAKİLLERİN YÜZDE 20’Sİ ‘HİÇ OLMAZ’ DENİLEN NAKİLLER”

08.11.2017 - 15:10

Türkiye’nin ilk transplant cerrahlarından olan ve bugüne dek 6 bine yakın organ nakli ameliyatına giren MedIcal Park Antalya Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş, son 10 yılda organ naklinde bilinçlenme konusunda henüz istenilen noktaya gelmesekde, canlı vericiden yapılan nakillerdeki sonuçlarla dünya literatüründen daha başarılı bir ortalama yakaladığımızı söyledi.

25 BİN KİŞİ HAYATA TUTUNMAK İÇİN ORGAN BEKLİYOR!

08.11.2017 - 14:45

Acıbadem International Hastanesi Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. İbrahim Berber ve Nefroloji Sorumlusu Prof. Dr. Ülkem Çakır, beyin ölümü gerçekleşen kişilerden bağışlanacak organlar ile organ yetmezliği hastalarının yaşama bağlanabileceğinin önemine değindiler.

Bu hastalık kız çocuklarında 6 kat daha fazla görülüyor

11.10.2017 - 16:11

Doğuştan kalça çıkığı vakalarının sebeplerini ve tedavi yöntemlerini konuştuğumuz Medical Park Uşak Ortopedi ve Travmatoloji Operatör Doktoru Erol Gilim, bu hastalığa kız çocuklarında daha fazla rastlanıldığını, genel anlamda ise hastalığın 900 bebekte bir görüldüğünü dile getirdi.

Jinekomastiye dair bilinmesi gerekenler…

11.10.2017 - 16:09

Şafak Sağlık Grubu bünyesindeki Özel Ataköy Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Doç. Dr. Özgür Pilancı, erkeklerde jinekomastinin (meme büyümesi) nedenleri ve tedavisi hakkında bizleri bilgilendirdi.

Subscribe to Sağlık

rize

 

Yukarı