Ana içeriğe atla

rize

Sağlık

21 Eylül Dünya Alzheimer Günü

21.09.2017 - 10:24

Alzheimer, beyin hücrelerinin zamanından önce ölmesiyle ortaya çıkan bir hastalıktır. Hücre ölümüyle birlikte beyin yavaş yavaş büzüşmeye başlar ve küçülür. Bu sebeple günlük aktiviteler bozulur ve ilerleyen dönemde hasta kendini ifade edemez, çevreyle ilişkileri bozulur, muhakeme yeteneği ve algılama bozulur. İleri dönemlerde hastada kişilik değişiklikleri ve bir takım psikolojik belirtiler ortaya çıkar. 

By-pass ameliyatları artık batı standartlarında!

06.09.2017 - 10:42

Günümüzde kalp ve koroner damar hastalıklarının görülme sıklığı artıyor. Buna paralel olarak kalbi besleyen atardamarların daralması veya tıkanması durumunda yapılan cerrahi girişimler yani by-pass ameliyatları da sıklıkla kullanılıyor. By-pass ameliyatına yönelik bilgiler aldığımız Prof. Dr. Barbaros Kınoğlu, aynı zamanda ameliyat sonrası yapılması gerekenler noktasında da uyarılarda bulundu.

Dünyanın saçını ekiyoruz…

06.09.2017 - 10:39

Saç dökülmesinin nedenleri ve son teknoloji saç ekimi yöntemi Fue Tekniği hakkında bilgi veren Elitium Saç Ekim Merkezi Koordinatörü Hatice Efe, saç ekiminde başarıyı etkileyen faktörlere ve diğer tedavi yöntemlerine de değindi.

Kanser tanı ve tedavisinde teknoloji yanımızda

06.09.2017 - 10:38

Erken tanı, yeni tedavi şekilleri ve teknolojik gelişmeler sayesinde kanser artık tedavi edilebilir hastalıklar arasında yer alıyor. İleri evre kanserlerde de hastalığın uzun süreli kontrolü mümkün oluyor. Uzman ekipler tarafından kullanılan ileri teknolojinin, ilk adım tanı ve ardından kritik tedavi sürecine katkısını Medicana InternatIonal Ankara Hastanesi hekimleri değerlendirdi...

Uluslararası standartlarda modern sağlık hizmeti

06.09.2017 - 10:37

Pek çok alanda önemli başarılara imza atan MedIcal Park Göztepe Hastane Kompleksi adına görüştüğümüz Genel Müdür Yardımcısı Dr. İlker Yılmaz, sunmuş oldukları hizmetler noktasında bizlere bilgiler verdi.

Ağrısız ve acısız varis tedavisi

06.09.2017 - 10:36

Daha çok kadınlarda rastlanan ve toplardamarın genişlemesiyle şişmesi anlamına gelen varis hastalığının nedenlerini, belirtilerini ve tedavisini MedIcal Park Ordu Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahı Doç. Dr. Ali Ümit Yener görüştük. Yener, varis hastalığının en önemli nedeni olarak genetiksel etmenleri gösterirken, hastalığın lazerle tedavi edilmesine dair bilgileri bizlerle paylaştı.

GECE UYKUDAN UYANDIRAN ÖKSÜRÜĞE DİKKAT!

18.08.2017 - 09:38

Çocuğunuz gece havlamayı andıran bir öksürükle uyanıyor ve nefes almada sıkıntı yaşıyorsa, bunun sebebi krup hastalığı olabilir. Krup, halk arasında yalancı kuşpalazı, yalancı difteri veya akut larenjit olarak da biliniyor. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Pınar Balgöz Ergül, krup hastalığı ile ilgili bilgiler verirken aileleri de uyardı.

D VİTAMİNİNİ YETERLİ DEPOLAMANIN 6 YOLU

03.08.2017 - 17:01

Son yıllarda yapılan bilimsel çalışmalar; D vitamininin kemik sağlığından bağışıklığın güçlendirilmesine dek birçok fayda sağladığını, eksikliğinin ise diyabetten kalbe, depresyondan astım ve kansere dek birçok ciddi hastalıkla ilişkili olduğunu ortaya koyuyor. Acıbadem International Hastanesi Endokrinoloji Uzmanı Dr. Bilge Ceydilek, “Tüm bu hastalıklardaki öneminden dolayı her derde deva D vitamininin vücutta ne eksik ne de fazla, yeterli düzeyde olması sağlanmalıdır.

Subscribe to Sağlık

rize

 

Yukarı