Ana içeriğe atla

autorola

ALKOL İÇERMEYEN NUEVO, VİRÜSLERE KARŞI YÜZDE 100 ETKİLİ KESİN ÇÖZÜM

16.07.2020 - 18:11

Koronavirüs sebebiyle dezenfektan kullanımı artarken, bilinçli tüketim için MGS Kimya Genel Müdürü Murat Gürsoy’dan görüş aldık. Dezenfektan seçiminde alkolsüz ürünlerin önemine dikkat çeken Gürsoy, MGS Kimya güvencesiyle satılan Pegastril Nuevo’nun özelliklerini anlattı.

Koronavirüs sebebiyle dezenfektan kullanımı arttı. Dezenfektan seçerken nelere dikkat edilmeli?

Öncelikle güvenilir bir marka tarafından üretilmiş ürünleri kullanmak önemli. Ürünün üzerindeki etiket mutlaka okunmalı, ‘zararlı bakteri ve virüslere karşı etkili’ olduğu belirtilenler tercih edilmeli. Son kullanma tarihi geçmiş olan ürünleri almamalı ve açıldıktan sonra dezenfektanı ambalajında yazan süre içerisinde kullanmalı. Aksi takdirde dezenfektanın virüsleri öldürme üzerindeki etkisi azalacaktır.

 

Neden alkolsüz dezenfektan tercih etmeliyiz?

Sık el yıkamak, alkol içeriği yüksek olan dezenfektan kullanımı, kolonya ve pH değeri yüksek sıradan sabunlar, cildin doğal koruyucu bariyerine zarar verebilir. Bu durum ciltte tahriş ve egzama gibi sorunlara sebep olabilir. Alkolsüz dezenfektanların ise diğer dezenfektanlara göre ciltte aşındırma ve yıpratma etkisi yoktur. Pegastril Nuevo’nun özünde doğal laktik asit bulunur, alkol içermez. Laktik asit, yüzyıllardan beri kullanılan Avrupa Biyosidal Konseyi’nin onayladığı biyoaktif maddelerin başında gelmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın da düşük riskli biyosidal aktif madde listesinde yer alan laktik asit, yüksek düzeyde antibakteriyel ve antiviral etki göstermektedir. Cilt florasına zarar vermez.

 

Pegastril Nuevo’nu öne çıkaran özellikleri nelerdir?

Formülünde alkol bulunan dezenfektanların zararlı bakteri ve virüsler üzerinde etkili olabilmesi için en az yüzde 70’lik oranda alkol içermesi gerekmektedir. Alkol çok kısa sürede buharlaştığı ve 2-5 saniye içerisinde bakterileri ve virüsleri öldürdüğü için hızla el üzerinde her yere yayılması gerekir. Oysa alkolsüz dezenfektan Pegastril Nuevo’nun hızlı buharlaşma ve sadece 2 saniye içinde etki gösterme gibi bir kısıtlaması yoktur. Bu nedenle ellerinizi, parmaklarınızı ve bileklerinizi içine alarak yavaşça ovalamanız yeterli olacaktır. Ciltte bir süre kalan Nuevo, 24 saat boyunca etkisini gösterir. Alkol bazlı el dezenfektanları ayırt etmeksizin mikroorganizmaların çoğunu öldürür. Bu da cildin ihtiyacı olan mikroorganizmaları da öldürdüğü için sağlıklı değildir, tercih edilmez. Oysa Pegastril Nuevo, sadece zararlı bakteri ve virüsler üzerinde etkilidir. Cilt dostu bir üründür. Nuevo’nun zararlı bakteri ve virüsleri öldürme etkisi her kullanımda yüzde 99,9’dur. Pegastril Nuevo buharlaşarak uçmaz, şişe içinde beklerken zaman içinde azalmaz.

 

Pegastril Nuevo’yu çocuklar da rahatlıkla kullanabilir mi?

Çocukların cildi daha ince ve hassas olduğu için alkollü dezenfektanların içinde bulunan alkolü çok daha çabuk emiyor. O nedenle çocukların alkollü dezenfektan kullanımı önerilmemektedir. Aynı şekilde cildi hassas olan, egzama problemi veya alerjisi bulunan kişiler için de alkollü dezenfektanlar risk oluşturmaktadır. Pegastril Nuevo ürünleri ise birçok cilt tipi üzerinde test edilmiş ve özel formülü ile alerji yapmadığı tespit edilmiştir. Dezenfektanların çoğu zarflı virüslere karşı etkilidir. Bunlar HIV, Hepatit B, influenza ya da Koronavirüs gibi insanlarda hastalık yapan virüslerin, sporsuz bakterilerin çoğunda etkilidir. Pagastril Nuevo ise ölümcül hastalığa neden olan 48 zararlı bakterinin, 4 çeşit mantar, küf ve mayanın, koronavirüs ailesi başta olmak üzere 12 tip virüsün yok edilmesinde etkindir.

autorola

Yukarı