Ana içeriğe atla

autorola

GELİŞTİRDİĞİMİZ HAVA DUŞU SİTEMİYLE ÖNCÜ OLACAĞIZ

16.07.2020 - 18:08

Pandemi dönemine ilişkin hizmetlerini konuştuğumuz Pro-Tek Hijyen Ortağı Ahmet Vural, yeni sistemlerini şöyle açıkladı: “Bu yıl hava duşlarında şu an dünyada bile hiçbir firmada kullanılmayan bir sistemi ekledik. Bu sistem ile de yine öncü olmayı planlıyoruz.”

Firmanızın son yıllarda sektöre kazandırdıkları hakkında bilgi alabilir miyiz?

Firmamız 2000 yılında kuruldu ve hijyen ekipmanları konusuna hizmet vermekteyiz. Fabrikamız İzmir’de, Bursa’da  da şubemiz bulunuyor. Türkiyenin önde gelen kuruluşlarında gerekli güven ortamını oluşturarak, 20 yılda sektörün öncü firması olmayı başardık. Firmamız hijyen ekipmanları konusunda gıda ve ambalaj üretim tesisleri, hastane, otel, sağlık kurumları, okullar ve hijyene ihtiyaç duyulan tüm işletmelere hizmet vermektedir. Ayrıca hijyen ekipmanlarının yanısıra yaklaşık 4 yıldır üretimini yaptığımız hava duşlarıyla da temiz oda istenilen tüm işletmelere hizmet veriyoruz. Gelişen teknolojiyi takip ederek , müşterilerimizden gelen talepler doğrultusudna ürün portföyümüzü genişletmekteyiz.

 

Piyasaya süreceğiniz yeni sistem hakkında neler söyleceksiniz? Sunduğunuz avantajlar, satış sonrası hizmetleriniz nelerdir?

Bu yıl hava duşları konusuna daha fazla ağırlık vereceğiz. Sanitasyon hatlarında el ve ayak dezenfeksiyonu yapıyoruz ancak üstümüzde dışarıdan bulaşmış yabancı maddeleri üretim içerisine sokabiliyoruz. Hava duşları ile bunları önlemeye çalışıyoruz. Hava duşlarında yüksek debili fanlar kullanıyoruz. Basınçlı hava üflenerek üzerinizdeki kıl, tüy, yün gibi tüm yabancı maddeyi ve partikülleri düşürüp , alttan da yüksek bir vakumla emerek riski ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Sirküle edilen hava özel filtre sistemlerinden geçirilerek ve ayrıca dezenfekte edilerek tekrar kabin içerisine verilir. Bu yıl hava duşlarında şu an dünyada bile hiçbir firmada kullanılmayan bir sistemi ekledik. Bu sistem ile de yine öncü olmayı planlıyoruz. Tüm cihazlarımızda olduğu gibi hava duşlarında da uygulamayı personel insiyatifine bırakmayıp, yanlış ve amacına uygun olmayan kullanımın önüne geçmeyi hedefliyoruz.

 

Koronavirüse karşı sizin hijyen firması olarak sunduğunuz çözüm önerileri neler?

Koronavirüs tüm dünyanın ortak mücadelesini verdiği bir savaş resmen. En iyi yanı tüm dünya insanları hijyenin önemini anladı. Bir musibet bin nasihatten iyidir atasözünün ne kadar doğru olduğunu anlamış olduk. Firmamız bu süre zarfında yıllardır uygulamış olduğu sistemleri biraz daha güncelleştirdi. Örneğin yıllardır dezenfeksiyon cihazlarımızda kullandığımız UVC lambaları ortam dezenfeksiyonu, tabak çatal kaşık bardaklar için UVC dolaplar, marketlerin alışveriş arabalarını dezenfeksiyonu, eşyalarımızın dezenfeksiyonu ile ilgili aparatlar geliştirdik. Ülkemizde UVC lambanın kullanımı çok yaygın değil. İnsanlar maalesef ki her yerin dezenfektanla temizliğine daha çok güveniyor. Kimse dezenfektanı, karışım oranını, ortam da ve yüzeylerde yaptığı dezenfeksiyonun doğru olup olmadığını kontrol etmezken, UVC lambaların bunu gerçekleştirdiği gerçekleştirmediğinin kanıtlarını istiyor. Bizler bu anlam da müşterilerimizin dezenfeksiyon istedikleri ortamlarda, özel cihazlarımız ile testler yapıyoruz. Önce dezenfeksiyon istenilen yüzeyden numune alıp toplam mikroorganizma sayısını görüyoruz. Daha sonra cihazımızı gerekli sürelerde çalıştırıp, tekrar ölçüm yaparak dezenfeksiyonun etkinliğini kanıtlamış oluyoruz.

 

Biz UVC lambalar ile yapılan dezenfeksiyonun çok daha sağlıklı olduğunu yaymaya çalışıyoruz. Ortama atılan dezenfektanlar her ne kadar halk sağlığına uygun dense de sonuç olarak kimyasal ve uygulanan yüzeylerde kalıntı bırakıyor. Bizler de daha sonra bu alanlara temas edip o kimyasalı vücudumuza alıyoruz. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda UVC lambaların etkinliğinin daha da artacağı düşüncesindeyiz.

 

Bu anlamda kurmuş olduğumuz www.sterılrobot.com internet sitemizde UVC lambalar ile dezenfeksiyon yapan cihazlar büyük ilgi görmektedir. Kendimizi ve ürünlerimiz geliştirmeye devam edeceğiz.

autorola

Yukarı